Izstāde „Ķemeri – apslēptais dārgums” Lietuvas kūrortā Birštonā

No 2. – 30. jūnijam mākslas izstāde “Ķemeri – apslēptais dārgums” viesosies Lietuvā. No 2.-14. jūnijam tā būs apskatāma Birštonas Sakrālās mākslas muzejā un no 15.-30. jūnijam Birštonas muzejā.

Ķemeriem un Lietuvas pilsētai Birštonai ir daudz kopīga, pirmkārt, tas, ka tie ir balneoloģiskie kūrorti ar senu un ievērojamu vēsturi un pieredzi kūrortu medicīnā. Gan Ķemeros, gan Birštonā cilvēku veselības uzlabošanai izmanto dabiskos minerālūdeņus, kas atrodami uz vietas. Abi kūrorti atrodas dabas parku teritorijā, gleznainās vietās.

2. jūnijā Birštonas Sakrālās mākslas muzejā tiks atklāta izstāde „Ķemeri – apslēptais dārgums”, kurā būs aplūkojami mākslas plenēra laikā tapuši darbi – gleznas, grafika, zīda gleznojumi un fotogrāfijas. Plenērs norisinājās 2016. gada septembrī, Ķemeru Nacionālajā parkā un tajā piedalījās mākslinieki no Jūrmalas, Tukuma novada un Rīgas. Mākslas plenērs Ķemeros norisinājās ar topošās viesnīcas “Park Hotel Ķemeri” atbalstu un to organizēja kompānija “Inbalans Group”.

Plenēra dalībniekiem - Dzintaram Adienim, Ievai Carukai, Santai Vasiļjevai, Uldim Pauzeram, Maijai Matīsai, Kristīnei Beltei, Benno Tālivaldam, Janai Rāvei, Ivetai Meierei, Ainaram Meieram bija iespēja īstenot savu redzējumu par Ķemeru parku, dabas harmoniju, arhitektūras mantojumu un kūrorta tradīciju atjaunošanu.

Starp Jūrmalu un Birštonu  izveidojušies tradicionāli noturīgi kultūras sakari, izstāde „Ķemeri – apslēptais dārgums” ir vēl viens pasākums to stiprināšanai. Mākslas plenērs Ķemeros iecerēts kā tradīcija, kas turpināsies arī turpmāk un tā organizētāji izsaka cerību, ka nākotnē tajā piedalīsies arī mākslinieki no Lietuvas.

“Ķemeri apvieno dabas bagātības, kas dziedē un sniedz fizisku un garīgu spēku, kā arī ievērojamu kultūrvēsturisko mantojumu. Mēs sakām lielu paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu, tāpat no sirds pateicamies  Birštonas muzeja direktorei Vilijetai Šalomskienes kundzei par  atsaucību un sadarbību. Ceru, ka mūsu sadarbība izstāžu apmaiņā turpināsies,” stāsta Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece un plenēra kuratore Inga Sarma.

Izstāde aplūkojama:
no 2. jūnija līdz 14. jūnijam Birštonas Sakrālās mākslas muzejā, Birutės g. 10;
no 15. jūnija līdz 30. jūnijam Birštonas muzejā, Vytauto g. 9;
Darba laiks: trešdienas – svētdienas 10.00-17.00.
Mākslas plenērs Ķemeros, VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=yuqxDqoEfHM&t=2s

Kontaktpersona:
Mariama Sargsjana
+371 25853775
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

+371 28 00 44 93